Jak przetrwać święta z rodziną

Jak przetrwać święta z rodziną

23 sierpnia, 2022 0 przez Cyprian

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, dziadkiem, ciocią, wujkiem czy innym członkiem rodziny, są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby przetrwać święta z rodziną. Oto kilka wskazówek.

Wyznaczaj dobre granice

Podczas świąt ważne jest wyznaczanie dobrych granic. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Jednym z najlepszych sposobów jest planowanie z wyprzedzeniem. Planując z wyprzedzeniem, będziesz mógł spać spokojnie i uniknąć niepotrzebnego stresu.

Innym sposobem na ustalenie dobrych granic podczas wakacji jest spisanie swoich potrzeb. W ten sposób możesz mieć pewność, że spełniasz swoje potrzeby i zapobiegasz wywoływaniu negatywnych reakcji u innych.

Kiedy planujesz swoje święta z rodziną, upewnij się, że myślisz o swoich potrzebach, jak również o potrzebach innych. Musisz rozważyć swoje potrzeby fizyczne, emocjonalne i duchowe. Możesz chcieć się upewnić, że dbasz o siebie lub zaplanować czas na ćwiczenia.

Możesz również potrzebować wyznaczyć granice z rodziną, jeśli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo. Istnieje wiele sposobów na stworzenie granic, w tym ograniczenie konsumpcji wiadomości. Powinieneś również unikać omawiania z nimi swojego życia miłosnego.

Może się również okazać, że komunikowanie swoich potrzeb rodzinie stanowi wyzwanie. Możesz czuć presję, by tłumaczyć się i przepraszać za to, jak się czujesz. Jeśli czujesz, że jesteś ignorowany, powinieneś opuścić rozmowę.

Ustalenie granic z rodziną może pomóc w utrzymaniu zdrowej relacji. Możesz czuć się sfrustrowany lub urażony, jeśli nie ustalisz granic. Jeśli jednak ustalisz granice, będziesz mógł cieszyć się wakacjami, nie martwiąc się o to, co pomyślą o Tobie inni ludzie. Jeśli nie ustalisz granic, będziesz dawać zły przykład innym.

Podczas wakacji może być konieczne ustalenie granic z rodziną, aby cieszyć się czasem spędzonym z nimi. Chociaż może to być trudne, ważne jest, aby to zrobić.

Zaakceptuj, że rzeczy nie są idealne

Urządzanie imprezy godnej Świętego Mikołaja może być stresujące. Jeśli obchodzisz święto w gronie najbliższej rodziny, możesz odczuwać presję bardziej niż w przypadku szerszej grupy społecznej. Można to złagodzić poprzez utrzymywanie rodziny w pętli w odniesieniu do uroczystości.

To nie znaczy, że musisz rozbić bank robiąc to. W rzeczywistości, posiadanie budżetu może przejść długą drogę. Możesz również dać swoim wspomnianym krewnym małą ucztę, przekazując darowiznę na wybraną przez siebie organizację charytatywną w ich imieniu. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli nie jesteś największym dawcą prezentów w rodzinie.

Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem jest nauczenie się bycia zadowolonym z tego, co masz. Podczas gdy jesteś na to, niech twoi bliscy wiedzą, co cenisz najbardziej o nich. Możesz być zaskoczony tym, jak bardzo cię doceniają. W rzeczywistości niektóre z najlepszych prezentów, które otrzymasz, będą pochodzić od osób, których najmniej się spodziewasz.

Warto również zauważyć, że istnieje wiele sposobów na zabawę i świętowanie tego święta. Niezależnie od tego, czy masz dużą czy małą rodzinę, istnieje wiele opcji, które możesz zbadać. Od postawienia najlepszej choinki do uzyskania dzieci, aby napisać swoje listy do Świętego Mikołaja, istnieje wiele sposobów, aby mieć wspaniały czas bez rozbijania banku.

Sprawy do załatwienia, aby uciec z domu

Niezależnie od tego, czy masz dużą czy małą rodzinę, są szanse, że spędzisz z nimi trochę czasu w święta. Podczas gdy sezon wakacyjny może być stresującym okresem roku, istnieje wiele sposobów, aby cieszyć się świętami bez rodziny. Jednym z nich jest załatwienie kilku spraw w mieście. Najskuteczniejszym sposobem, aby to zrobić jest mieć wcześniej zaplanowaną trasę podróży. Może to być tak proste, jak odebranie kilku artykułów spożywczych lub tak złożone, jak wskoczenie i wyjście z wielu sklepów w jak najkrótszym czasie. Mając to na uwadze, oto kilka sugestii, które mogą sprawić, że wakacje będą nieco bardziej znośne.

Jedną z rzeczy, których należy unikać, jest pokusa, by ustawić się w szeregu ze stadem. W związku z tym, kilka spraw wokół domu to dobry sposób na wygospodarowanie czasu dla siebie. Podobnie, dzieci mogą skorzystać z tej okazji.

Drzemka

Drzemka może być świetnym sposobem na zrelaksowanie ciała i umysłu przed powrotem do pracy. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić. Zamiast tego możesz cieszyć się sezonem wakacyjnym, robiąc krótką przerwę od czasu do czasu. Drzemka może odświeżyć zarówno twoje ciało, jak i umysł i ułatwić radzenie sobie ze stresem, który jest związany z sezonem wakacyjnym.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie ze stresem związanym z sezonem wakacyjnym jest poznanie swoich ograniczeń i wiedza, czego można się spodziewać. Jeśli od dłuższego czasu nie możesz się doczekać świętowania Bożego Narodzenia, ale stwierdzasz, że stres związany z sezonem zaczyna cię przytłaczać, być może powinieneś rozważyć ucięcie sobie drzemki. Pomoże to zrelaksować się i odświeżyć ciało i umysł, a także ułatwi radzenie sobie ze stresem związanym z sezonem świątecznym po powrocie do pracy.