Jak poradzić sobie z rozstaniem z ukochaną osobą

Jak poradzić sobie z rozstaniem z ukochaną osobą

12 października, 2022 0 przez Cyprian

Niezależnie od tego, czy niedawno miałeś rozstanie z ukochaną osobą, czy przechodzisz przez nie teraz, ważne jest, abyś wiedział, co możesz zrobić, aby pomóc sobie w tym trudnym czasie. Istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci poradzić sobie z rozpadem, ale musisz zachować swój umysł skupiony na pozytywach.

Odwróć uwagę od bólu dzięki nowym zainteresowaniom i innym zachowaniom

Pogodzenie się z rozstaniem może być trudnym zadaniem, dlatego warto wiedzieć, że istnieją sposoby na odwrócenie uwagi od bólu. Stworzenie planu, który obejmuje działania, które są zarówno zabawne, jak i produktywne, to dobry początek. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest zrobienie listy czynności, których zawsze chciałeś spróbować. Niektóre z nich mogą obejmować wyjazd do nowego kraju, wędrówki po lesie lub skoki spadochronowe. Możesz również rozważyć zrobienie sobie przerwy od swojego byłego. Czas od siebie pomoże ułatwić przejście.

Możesz rozważyć przerwę od mediów społecznościowych. Możesz także chcieć nawiązać kilka nowych znajomości. Te nowo znalezione połączenia mogą sprawić, że poczujesz się lepiej o sobie, co jest dobrą wiadomością, jeśli jesteś w trakcie rozpadu.

Inwestowanie w odpowiednie rzeczy, takie jak nowy pies, może być najlepszym sposobem na odwrócenie uwagi od bólu rozstania. Te nowo znalezione relacje mogą również pomóc ci zobaczyć swojego ex w pozytywnym świetle, co jest wygraną. Możesz nawet uzyskać trochę ćwiczeń jakości w procesie!

Najważniejszym elementem zdrowego planu naprawczego jest dbanie o siebie. Upewnij się, że dostajesz dużo snu, jeść zdrową żywność i angażować się w regularnej aktywności fizycznej. Dzięki temu Twój umysł i ciało będą zajęte, co z kolei zapobiegnie nawrotom negatywnych myśli.

W duchu powyższego, oto kilka bardziej zabawnych i sprytnych sposobów na odwrócenie uwagi od bólu. Najlepszym sposobem jest stworzenie listy działań, które Cię interesują, takich jak wędrówki, jazda na rowerze czy nawet golf. Po tym, jak zaczniesz, możesz chcieć zrobić listę nowych przyjaciół, abyś miał ludzi, z którymi możesz porozmawiać o swoim rozpadzie. Jeśli potrzebujesz pomocy, terapeuta może być w stanie wskazać ci właściwy kierunek. Możesz również rozważyć drzemki po południu, aby pomóc ci przejść przez noc.

Znajdź terapeutę

Rozstanie może mieć na Ciebie głęboki wpływ. Może wywołać depresję, stres pourazowy i inne problemy. Korzystanie z pomocy terapeuty w radzeniu sobie z rozstaniem może pomóc Ci pokonać ból. Ale znalezienie terapeuty nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to czasu i pracy.

Szukając terapeuty, powinieneś pomyśleć o swoich celach i potrzebach. Należy również pomyśleć o pytaniach, które należy zadać terapeucie. Powinieneś znaleźć kogoś, kto jest ciepły, współczujący i kompetentny. Powinieneś również zaufać swojemu jelitu.

Jeśli nie jesteś pewien, jak znaleźć terapeutę, możesz poszukać go w internecie lub odwiedzić stronę Find a Therapist lokalnej lub krajowej organizacji zajmującej się zdrowiem psychicznym. Te zasoby mogą również pomóc w znalezieniu skierowań od innych pracowników służby zdrowia.

Wybierając terapeutę, należy również szukać takiego, który jest w dobrej kondycji z państwową radą regulacyjną. Zazwyczaj terapeuci muszą mieć tytuł magistra lub doktora i licencję. Należy również dowiedzieć się, czy są one w sieci z planem ubezpieczenia zdrowotnego. Możesz również zapytać, czy będziesz musiał zapłacić za sesje z terapeutą spoza sieci.

Terapeuta może również dostarczyć Ci umiejętności radzenia sobie z problemami. Może również pomóc Ci zbadać Twoje wzorce zachowań. Pomoże Ci zbudować nowe poczucie własnej wartości. Może również zapewnić Ci bezpieczne miejsce do dzielenia się swoimi uczuciami.

Doświadczeni terapeuci mogą również zaoferować większy wgląd w Twoją sytuację. Mogą specjalizować się w konkretnych problemach. Niezależnie od tego, czy szukasz terapeuty na długoterminową terapię rozmowną, czy krótkoterminowego kumpla od rozstań, będziesz chciał wybrać kogoś, kto pomoże ci przezwyciężyć trudności.

Możesz również szukać pomocy, jeśli masz uporczywe objawy fizyczne. Twój lekarz może pomóc Ci zrozumieć objawy i w razie potrzeby przepisać leki. Jeśli jednak Twoje objawy są łagodne lub umiarkowane, być może będziesz w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie. Możesz również znaleźć terapeutę poprzez organizacje religijne lub narodowe.

Jeśli masz bliską osobę, która przechodzi przez rozstanie, pamiętaj, aby znaleźć wsparcie wśród przyjaciół i rodziny. Możesz pocieszyć swoich przyjaciół, dając im znać, że jesteś tam dla nich.

Dbaj o siebie

Niezależnie od tego, czy właśnie zerwałeś z długoletnią boo, czy też chcesz ruszyć dalej ze swoim życiem, ważne jest, aby dbać o siebie. W rzeczywistości, według Światowej Organizacji Zdrowia, samoopieka jest zdefiniowana jako zdolność do utrzymania zdrowia, radzenia sobie z chorobą lub zapobiegania niepełnosprawności.

Rozstanie może przynieść wiele emocji, od bólu, przez zamieszanie, po szok. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tymi emocjami jest poświęcenie im czasu. Aby to zrobić, powinieneś postarać się pamiętać o poniższych wskazówkach.

Pierwszym krokiem do zadbania o siebie po rozstaniu jest uświadomienie sobie, że nie jesteś sama. Uzyskanie wsparcia od przyjaciół i rodziny jest najlepszym sposobem, aby to zrobić. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że można również szukać pomocy u specjalisty od zdrowia psychicznego.

Najlepszym sposobem na zadbanie o siebie po rozstaniu jest również zadbanie o siebie fizycznie. Na przykład, dobre odżywianie się może poprawić Twój nastrój i poziom energii. Należy jednak unikać drastycznych zmian w swoim wyglądzie. Jest to nie tylko niekomfortowe, ale może również rozpraszać uwagę.

Medytacja jest również doskonałym ćwiczeniem samoopieki po rozstaniu. Medytacja pomoże Ci ponownie skupić umysł i ciało oraz pomoże Ci wydobyć myśli z głowy.

Czytanie jest kolejnym świetnym ćwiczeniem post breakup self-care. Czytanie może pomóc Ci uspokoić umysł, zwłaszcza w kontekście rozpadu.

Prawdopodobnie zauważysz, że masz więcej wolnego czasu niż zwykle. Wykorzystaj ten czas, aby dodać sobie energii i wypróbować nowe, zdrowe przepisy. Spróbuj ugotować przynajmniej jeden nowy posiłek w tygodniu. Będzie to również okazja do wypróbowania nowej usługi dostarczania zdrowej żywności.

Możesz również zauważyć, że jesteś w stanie spędzić więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną. Posiadanie systemu wsparcia jest ważne dla odzyskania, zwłaszcza jeśli nadal opłakujesz stratę swojego ex.

Kiedy jesteś gotowy, aby przejść dalej, możesz zacząć od myślenia o rzeczach, które przynoszą ci radość i szczęście. Robiąc to, będziesz w stanie iść do przodu bez poczucia winy.