7 nawyków, które zabijają twoje szczęście

7 nawyków, które zabijają twoje szczęście

19 kwietnia, 2023 0 przez Cyprian

Posiadanie pozytywnego nastawienia jest bardzo ważne, jeśli chcesz poprawić swoje życie. Istnieją jednak pewne nawyki, które mogą pozbawić Cię szczęścia. Te nawyki są o wiele bardziej powszechne niż możesz sobie zdawać sprawę, i możesz łatwo stać się ich ofiarą.

Rozpoznanie i posiadanie negatywnych myśli

Rozpoznanie i odzyskanie swojego umysłu ze szponów negatywnych sił może być zniechęcającym zadaniem. Na szczęście istnieje szereg wskazówek i trików dla oblężonych. Możesz być zaskoczony, aby odkryć, że możesz poprawić swoje życie w sposób, który nigdy nie wyobrażałeś sobie. Możesz być bardziej produktywny, mniej zestresowany i mieć więcej zabawy.

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest zidentyfikowanie swoich automatycznych negatywnych myśli i przekształcenie ich w myśli pozytywne. Jest to szczególnie ważne, gdy masz negatywne myśli o sobie. Możesz także zamienić negatywną myśl w pozytywną przez wyobrażenie sobie swoich myśli w umysłach innych. Ta taktyka jest trochę jak terapia dla twojego umysłu.

Na przykład, możesz chcieć poświęcić trochę czasu każdego dnia na zidentyfikowanie i odzyskanie swojego umysłu ze szponów negatywnych sił. Ważne jest, aby przyznać, że negatywne myśli są częścią życia, ale nie muszą cię definiować. Identyfikacja twoich automatycznych negatywnych myśli i przekształcenie ich w pozytywne myśli jest najlepszym sposobem na poprawienie twojego życia w sposób, którego nigdy sobie nie wyobrażałeś. Ważne jest, aby zrozumieć, że pozytywne myśli są równie cenne jak negatywne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś w środku rozwodu. Jest to jeden z niewielu momentów w życiu, kiedy powinieneś upewnić się, że nie utkniesz w złej sytuacji.

Pracuj regularnie w kierunku swoich marzeń i celów

Posiadanie dobrze sformułowanego planu jest kluczem do sukcesu. W ten sam sposób, w jaki mapa drogowa jest niezbędna w podróży, posiadanie mapy drogowej dla swojej wymarzonej pracy jest niezbędne dla udanej kariery. Najlepszym sposobem na stworzenie mapy wymarzonej pracy jest wyznaczenie celów i zadań, a także ustanowienie codziennego punktu kontrolnego swoich osiągnięć.

Często zdarza się, że trzeba poświęcić czas i wysiłek, aby osiągnąć swoje marzenie. Stąd ważne jest, aby zaplanować i budżet na swoją wielką przerwę. Chociaż może to zająć trochę czasu i wysiłku, wyniki będą tego warte. W miarę jak robisz drogę do swojej wymarzonej pracy, może się okazać, że przekroczyłeś swoje oczekiwania. W tym czasie może się okazać, że stałeś się tak namiętny dla swojej wymarzonej pracy, że nie jesteś w stanie skupić się na innych rzeczach. W takim scenariuszu może być konieczne zrobienie przerwy od wymarzonej pracy, choć tymczasowo, i skupienie się na nowej karierze. Jednak to się opłaci w dłuższej perspektywie, ponieważ będziesz w stanie zdobyć pracę, o której zawsze marzyłeś. W związku z tym, że jest to praca, którą można wykonać w ciągu jednego dnia, a nie w ciągu jednego dnia, to jest to praca, którą można wykonać w ciągu jednego dnia, a nie w ciągu jednego dnia, to jest to praca, którą można wykonać w ciągu jednego dnia. Przekonasz się, że istnieje wiele sposobów, aby się tam dostać, a każdy z nich będzie miał swoje własne zalety. Podczas gdy ja jest znacząco planować i budżet dla twój sen praca, ty no możesz przeoczyć innych ważnych części twój życie. Obejmuje to twoją rodzinę, a także przyjaciół i współpracowników.

Confirmation bias

Często słyszysz, jak ludzie mówią o confirmation bias, ale możesz nie wiedzieć dokładnie, co to jest. Jest to rodzaj tendencyjności poznawczej, która skłania ludzi do poszukiwania informacji, które potwierdzają ich dotychczasowe przekonania, niezależnie od tego, czy informacje te je potwierdzają. Prowadzi to do błędów w ocenie i może być szkodliwe dla twojego szczęścia.

Tendencyjność potwierdzająca jest najsilniejsza, gdy z przekonaniem wiąże się emocjonalny związek. Jest również bardziej rozpowszechniona w kontekście kwestii politycznych, religijnych lub emocjonalnie naładowanych. Na przykład, jeśli masz silne poglądy religijne lub polityczne, możesz przekręcać fakty, aby dopasować je do swoich poglądów. Jest to szczególnie silne, gdy szukasz rozwiązania lub masz pożądany wynik.

Confirmation bias może być trudny do pokonania, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Facebook i YouTube stosują edycję algorytmiczną, aby wyświetlać informacje, które potwierdzą Twoje poglądy. Filtry te utrudniają zmianę zdania.

Jednym ze sposobów przeciwdziałania skutkom confirmation bias jest kwestionowanie swoich przekonań. Najlepszym sposobem na to jest zapytanie innych ludzi, co myślą. Bądź szczery wobec siebie i zaakceptuj, że mogłeś się pomylić. Następnie, przejdź dalej z lepszym zrozumieniem swoich przekonań.

Innym sposobem zwalczania uprzedzeń potwierdzających jest zadawanie sobie pytań, które ujawniają wady twoich przekonań. Na przykład, jak się czujesz, kiedy wydajesz gotówkę na jakiś przedmiot? Czy zdarza Ci się mówić, że wydałbyś więcej, gdybyś zapłacił kartą kredytową?

Dyskontowanie hiperboliczne

Nauki behawioralne od dawna zastanawiają się nad tym, jak ludzie dokonują wyborów. Nierzadko zdarza się, że ludzie kupują produkt myśląc, że później dostaną zniżkę. Jest to określane jako dyskontowanie hiperboliczne.

Model dyskontowania hiperbolicznego opisuje konflikt między motywami krótkoterminowymi i długoterminowymi. Na przykład, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na emeryturę, ale chcesz również mieć większy dochód w przyszłości, będziesz cenił swoje przyszłe oszczędności bardziej niż obecne.

Dyskontowanie hiperboliczne może być również wykorzystane do wyjaśnienia zachowań impulsywnych. Ludzie spieszą się, aby uzyskać nagrodę. Kiedy kupujesz produkt, a następnie czekasz na zniżkę, jesteś bardziej skłonny chcieć największej nagrody korzyści niż mniejszej nagrody.

Dyskontowanie hiperboliczne jest również czynnikiem wpływającym na to, jak ludzie radzą sobie z wyborami niespójnymi czasowo. Na przykład, ludzie wolą nagrodę, która nadejdzie wkrótce niż nagrodę, która nadejdzie za kilka miesięcy.

Krzywe hiperboliczne, których ludzie używają do dyskontowania oczekiwanych zdarzeń w sposób hiperboliczny, są podobne do krzywych, których zwierzęta inne niż człowiek używają do dyskontowania oczekiwanych zdarzeń. W miarę jak punkt wyboru przesuwa się później w czasie, liczba krzywych maleje.

Krzywe te mogą być wykorzystane do modelowania problemu samokontroli. Problemy z samokontrolą pojawiają się, gdy ludzie działają wbrew swoim własnym najlepszym interesom. Problemy samokontroli są również związane z obecnymi przyjemnościami i przyszłymi kosztami.

Stres i zamartwianie się

Pomimo powszechnych błędnych przekonań na temat stresu, badania wykazały, że może on mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia i samopoczucia. Stres może powodować fizyczne reakcje w organizmie, a także może być związany z niezdrowymi wyborami stylu życia.

Stres powoduje, że twoje ciało uwalnia kortyzol, hormon stresu. Kiedy Twój organizm jest zestresowany, kortyzol zmniejsza gęstość kości, zaburza pamięć i uczenie się oraz obniża Twoją odporność. Może również podnieść ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i spowodować problemy żołądkowe.

Przewlekły stres zwiększa ryzyko rozwoju problemów medycznych i może prowadzić do wczesnej śmierci. Stres może również zwiększyć ryzyko wystąpienia depresji. Niezależnie od tego, czy cierpisz na sporadyczny stres, czy jesteś często przytłoczony, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć stres i poczuć się lepiej.

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie stresu jest zidentyfikowanie jego przyczyn i podjęcie kroków, aby się z nimi uporać. Być może trzeba będzie zmienić otoczenie lub poszukać profesjonalnej pomocy. Być może trzeba będzie również nauczyć się nowych mechanizmów radzenia sobie.

Innym sposobem na zmniejszenie stresu jest ćwiczenie. Ćwiczenia uwalniają substancje chemiczne w mózgu, co oczyszcza myśli i poprawia nastrój. Ćwiczenia pomagają również zmniejszyć hormon stresu – kortyzol.

Dobrze jest też porozmawiać z lekarzem. Leki i terapia mogą pomóc w fizycznych objawach stresu, w tym wysokim ciśnieniu krwi, depresji i problemach ze snem.

Ponadto, pozytywne spojrzenie na stres może zmniejszyć jego szkodliwe skutki. Jeśli jesteś przytłoczony, myślenie o swoim stresie jako o źródle energii może pomóc uspokoić umysł.